Audinio graviravimas arba pjaustymas yra viena iš tipiškiausių pritaikymo sričių.CO2lazerinės mašinosPastaraisiais metais audinių pjovimas ir graviravimas lazeriu tampa vis populiaresnis. Šiandien, naudodami lazerinio pjovimo stakles, gamintojai ir rangovai gali greitai ir lengvai pagaminti džinsus su sudėtingais iškirptais arba lazeriu graviruotais logotipais, taip pat gali graviruoti raštus ant vilnonių striukių arba kontūriniu būdu iškirptas dvisluoksnes ruoželinio audinio aplikacijas sportinėms uniformoms.
CO2 lazeriu pjaustymo staklės gali būti naudojamos apdirbti poliesterį, nailoną, medvilnę, šilką, veltinį, stiklo pluoštą, flisą, natūralius audinius, taip pat sintetinę ir techninę tekstilę. Jas galima naudoti net ypač tvirtoms medžiagoms, tokioms kaip Kevlaras ir Aramidas, pjauti.
Tikrasis lazerių naudojimo tekstilės apdirbimui privalumas yra tas, kad iš esmės kiekvieną kartą, kai šie audiniai yra pjaustomi, lazeriu gaunamas užsandarintas kraštas, nes lazeris atlieka tik nekontaktinį terminį apdorojimą su medžiaga. Tekstilės apdorojimas naudojantlazerinio pjovimo staklėstaip pat leidžia dideliu greičiu gauti sudėtingus dizainus.
Lazeriniai įrenginiai naudojami graviravimui arba tiesioginiam pjovimui. Lazerinio graviravimo atveju lakštinė medžiaga dedama ant darbinės platformos arba ritininė medžiaga nuimama nuo ritinėlio ir uždedama ant įrenginio, o tada atliekamas lazerinis graviravimas. Norint graviruoti ant audinio, lazeriu galima nustatyti gylį, kad būtų gautas kontrastas arba lengvas ėsdinimas, kuris išblukina audinio spalvą. O kalbant apie lazerinį pjovimą, pavyzdžiui, gaminant sportinės uniformos lipdukus,lazerinis pjaustytuvasgali nupiešti dizainą ant medžiagos, ant kurios yra karščiu aktyvuojamų klijų.
Tekstilės reakcija į lazerinį graviravimą skiriasi priklausomai nuo medžiagos. Graviruojant vilną lazeriu, ši medžiaga nekeičia spalvos, o tiesiog pašalina dalį medžiagos paviršiaus, sukurdama ryškų kontrastą. Naudojant įvairius kitus audinius, tokius kaip ruoželinis audinys ir poliesteris, lazerinis graviravimas paprastai sukelia spalvos pasikeitimą. Graviruojant lazeriu medvilnę ir džinsą, iš tikrųjų gaunamas balinimo efektas.
Be pjovimo ir graviravimo, lazeriai taip pat gali atlikti pjovimą „bučinio“ principu. Skaičių ar raidžių gamybai ant megztinių, pjovimas lazeriu „bučinio“ principu yra labai efektyvus ir tikslus pjovimo procesas. Pirmiausia sudėkite kelis skirtingų spalvų ruoželinio audinio sluoksnius ir juos suklijuokite. Tada nustatykite lazerinio pjaustytuvo parametrus tiek, kad būtų galima perpjauti viršutinį sluoksnį arba tik du viršutinius sluoksnius, bet nepažeisti atraminio sluoksnio. Baigus pjovimą, viršutinį ir du viršutinius sluoksnius galima nuplėšti, kad būtų sukurti gražiai atrodantys skirtingų spalvų skaičiai ar raidės.
Per pastaruosius dvejus ar trejus metus lazerių naudojimas tekstilės dekoravimui ir pjovimui išties išpopuliarėjo. Didelis lazeriu pjaustomų šilumos perdavimo medžiagų antplūdis gali būti iškirptas į tekstą ar įvairią grafiką, o tada terminiu presu uždedamas ant marškinėlių. Lazerinis pjovimas tapo greitu ir efektyviu būdu pritaikyti marškinėlius individualiems poreikiams. Be to, lazeriai plačiai naudojami mados industrijoje. Pavyzdžiui, lazerinėmis staklėmis galima graviruoti dizainą ant drobės batų, graviruoti ir iškirpti sudėtingus raštus ant odinių batų ir piniginių, taip pat graviruoti tuščiavidurius dizainus ant užuolaidų. Visas lazerinio graviravimo ir audinio pjaustymo procesas yra labai įdomus, o lazeriu galima realizuoti neribotas kūrybiškumo galimybes.
Plataus formato sublimacinė spauda, kaip nauja technologija, spinduliuoja gyvybingumą skaitmeninės spaudos tekstilės pramonėje. Atsiranda naujų spausdintuvų, leidžiančių įmonėms spausdinti tiesiai ant 60 colių ar didesnių audinių ritinėlių. Šis procesas puikiai tinka mažo tiražo, individualiems drabužiams ir vėliavoms, reklaminėms banerėms, minkštosioms iškaboms. Tai reiškia, kad daugelis gamintojų ieško efektyvaus spausdinimo, kirpimo ir siuvimo būdo.
Drabužio vaizdas su visa apvyniojimo grafika atspausdinamas ant perkėlimo popieriaus, o tada naudojant terminį presą sublimuojamas ant poliesterio medžiagos ritinėlio. Atspausdinus, skirtingos drabužio dalys iškerpamos ir susiuvamos. Anksčiau kirpimas visada buvo atliekamas rankomis. Gamintojas tikisi panaudoti technologiją, kuri automatizuotų šį procesą.Lazerinio pjovimo staklėsleidžia automatiškai ir dideliu greičiu iškirpti dizainus pagal kontūrus.
Tekstilės gamintojai ir rangovai, norintys išplėsti savo produktų linijas ir pelno potencialą, gali apsvarstyti galimybę investuoti į lazerinę mašiną audiniams graviruoti ir pjaustyti. Jei turite gamybos idėją, kuriai reikalingas lazerinis pjovimas ar graviravimas, prašomesusisiekite su mumisir mūsų „Goldenlaser“ komanda raslazerinis sprendimaskuris geriausiai atitinka jūsų poreikius.