Lazerinė technologija drabužių pramonėje naudojama nuo XIX a. Pastaraisiais metais lazerio taikymas drabužių pramonėje tampa vis brandesnis ir vis dažniau naudojamas drabužių iškarpų pjovimui, drabužių aksesuarų (pvz., siuvinėjimo ženkliukų, austų etikečių, atšvaitinių juostų ir kt.) pjovimui, skaitmeninės spaudos drabužių pjovimui, sportinės aprangos audinių perforavimui, odos graviravimo pjovimui, neperšaunamų liemenių pjovimui, lauko drabužių audinių pjovimui, žygio kuprinių audinių pjovimui ir kt.
Palyginti su įprastais procesais, lazerių naudojimas pjaustymui, graviravimui ir perforavimui turi neprilygstamų pranašumų.Lazerinio pjovimo staklėsdėl tikslumo, efektyvumo, paprastumo ir automatizavimo apimties populiarėja tekstilės, odos ir drabužių pramonėje. Tradiciniai pjovimo metodai paprastai reikalauja visiško operatoriaus dėmesio. Todėl reikia rinktis kompromisą tarp maksimalaus pjovimo greičio ir tikslumo. Be to, kiti apribojimai yra pjovimo komponentų sudėtingumas, įrankio tarnavimo laikas ir staklių prastova įrankio priežiūros metu. Šių apribojimų lazerinėje įrangoje nėra, o tai padeda padidinti efektyvumą ir sumažinti sąnaudas.
Lazerinis pjovimaspasižymi dideliu apdorojimo greičiu, dideliu tikslumu, paprastu valdymu ir kt., todėl gali būti naudojamas daugumoje tekstilės perdirbimo pramonės šakų. Lazerinio pjovimo operacijų privalumas yra labai kolimuotas spindulys, kurį galima sufokusuoti į labai smulkų itin didelio energijos tankio tašką, kad būtų galima tiksliai pjauti. Drabužių pramonė, apdirbdama tiksliai, atkreipia dėmesį į drabužio dydį, siekiant didelio efektyvumo ir išskirtinio siuvimo, tai yra geriau nei tradicinis rankinis pjovimas pagal spektrą.
Kaip visiškai naujas procesas, lazeris yra plačiai taikomas drabužių pramonėje. Lazerinio graviravimo ir pjovimo technologijos dabar plačiai taikomos daugelyje drabužių pramonės šakų, audinių gamybos padaliniuose, kitose tekstilės ir odos pramonės šakose. Sintetinių audinių kraštai pjaustomi lazeriu, nes lazeris juos išlydo ir sulydo, taip išvengiant įprastų peilių pjaustytuvų sukelto dilimo problemos. Be to, lazerinis pjovimas vis dažniau naudojamas odai dėl pjaustomų komponentų tikslumo. Mados aksesuarų srityje lazerinis pjovimas gali būti naudojamas kuriant naujus ir neįprastus dizainus.
Lazerinio pjovimo metu lazeriu audinys išpjaunamas į norimas rašto formas. Labai smulkus lazerio spindulys sufokusuojamas į audinio paviršių, todėl temperatūra žymiai padidėja, o pjovimas vyksta dėl garinimo. Paprastai audiniams pjauti naudojami CO2 lazeriai. Skirtingai nuo tradicinio pjovimo peiliu, lazerio spindulys netampa atšipęs ir nereikalauja galąsti.
Lazerinio pjovimo apribojimas yra audinio sluoksnių, kuriuos galima pjauti spinduliu, skaičius. Geriausias rezultatas gaunamas pjaustant vieną ar kelis sluoksnius, tačiau pjaustant kelis sluoksnius tikslumas ir preciziškumas nepasiekiami. Be to, yra tikimybė, kad pjauti kraštai susilies, ypač pjaustant sintetiką. Kai kuriais atvejais, norint išvengti dilimo, būtina užsandarinti kirpimo iškarpų ir siūtų drabužių dalių kraštus, o čia lazeris atlieka svarbų vaidmenį. Kadangi drabužių gamybos įmonėse daugiausia dėmesio skiriama kelių sluoksnių pjovimui, lazerinis pjovimas vargu ar taps plačiai paplitęs. Tačiau jis sėkmingai naudojamas burių pjovimui, kur įprasta pjauti vieną sluoksnį, o pageidautinas nedidelis sintetikos ir austų medžiagų kraštų suliejimas. Be to, lazerinis pjovimas naudojamas kai kuriose namų apstatymo srityse.
Lyginant su įprastiniais pjovimo metodais, lazerinis pjovimas yra ekonomiškesnis. Be to, didelis detalių pjovimo tikslumas dideliu pjovimo greičiu yra įmanomas, nes lazerinio pjovimo metu nėra mechaninio poveikio. Lazerinio pjovimo staklės yra saugesnės, pasižymi paprastomis priežiūros funkcijomis ir gali veikti ilgesnį laiką. Lazerinio pjovimo staklės gali būti integruojamos į kompiuterines technologijas. Produktai gali būti gaminami tuo pačiu metu, kai projektuojamas kompiuterinis kompiuteris. Lazerinio pjovimo staklės pjovimo greitis yra didesnis, o valdymas paprastesnis.
Lazerinio pjovimo staklėstinka tekstilės audiniams, kompozitams, odai ir forminėms medžiagoms pjauti. Jie gali būti naudojami įvairiems audiniams pjauti. Todėl lazerinio pjovimo staklės pamažu prigijo drabužių ir tekstilės gamyboje. Lazerio pritaikymo ypatybės:
✔ Lazerinis pjovimas, lazerinis graviravimas ir lazerinė perforacija viename žingsnyje
✔ Nėra mechaninio susidėvėjimo, todėl gera kokybė
✔ Dėl apdorojimo be jėgos nereikia tvirtinti medžiagos
✔ Sintetinių pluoštų audinys nesibraižo dėl susilydžiusių kraštų susidarymo
✔ Švarūs ir be pūkelių pjovimo kraštai
✔ Paprastas procesas dėl integruoto kompiuterinio projektavimo
✔ Ypač didelis tikslumas pjaunant kontūrus
✔ Didelis darbo greitis
✔ Bekontaktė, nedilstanti technika
✔ Jokių drožlių, mažiau atliekų ir žymiai sutaupoma lėšų
CO2 lazeriaituri platų ir sėkmingą pritaikymą. Lazerinė technika visiškai skiriasi nuo tradicinių tekstilės procesų, nes ji yra projektuojama ir naudojama lanksčiai, be jokios taršos ar atliekų. Šiuolaikinės lazerinio pjovimo mašinos yra lengvai valdomos, lengvai išmokstamos ir lengvai prižiūrimos. Drabužių ir tekstilės gamybos įmonės turėtų visapusiškai išnaudoti lazerinės technologijos privalumus, kad galėtų gaminti konkurencingesnius produktus.