Lazerinio pjovimo technologija – tai lazerio spindulio naudojimas medžiagoms pjauti. Ši technologija lėmė daugybės pramoninių procesų išradimą, kurie iš naujo apibrėžė gamybos linijų greitį ir pramoninės gamybos pritaikymo galimybes.
Lazerinis pjovimasyra gana nauja technologija. Lazerio arba elektromagnetinės spinduliuotės stiprumas naudojamas įvairaus stiprumo medžiagoms pjauti. Ši technologija specialiai naudojama gamybos linijų procesams pagreitinti. Lazerio spinduliai pramoninės gamybos srityje ypač naudojami konstrukcinių ir (arba) vamzdynų medžiagų liejimui. Palyginti su mechaniniu pjovimu, lazerinis pjovimas neužteršia medžiagos dėl fizinio kontakto trūkumo. Be to, smulki šviesos srovė padidina tikslumą, o tai labai svarbu pramonėje. Kadangi prietaisas nesidėvi, kompiuterizuota srovė sumažina brangios medžiagos deformacijos ar didelio karščio poveikio tikimybę.
Pluošto lazerinio pjovimo staklės lakštiniam metalui – nerūdijančiam plienui ir angliniam plienui
Procesas
Tai apima lazerio spindulio skleidimą, stimuliuojant tam tikrą lazerinę medžiagą. Stimuliacija įvyksta, kai ši medžiaga – dujos arba radijo dažnis – yra veikiama elektros išlydžių gaubte. Kai lazerinė medžiaga stimuliuojama, spindulys atsispindi ir atsispindi nuo dalinio veidrodžio. Jam leidžiama sukaupti pakankamai energijos ir energijos, prieš išeinant kaip monochromatinės koherentinės šviesos srovė. Ši šviesa toliau praeina per lęšį ir yra sufokusuojama intensyviame spindulyje, kurio skersmuo ne didesnis kaip 0,0125 colio. Priklausomai nuo pjaustomos medžiagos, spindulio plotis reguliuojamas. Jis gali būti net 0,004 colio. Sąlyčio taškas ant paviršiaus medžiagos paprastai pažymimas „pradurtuvu“. Galios impulsinis lazerio spindulys nukreipiamas į šį tašką, o tada išilgai medžiagos pagal poreikį. Procese naudojami įvairūs metodai:
• Garinimas
• Išlydykite ir išpūskite
• Išlydykite, prapūskite ir sudeginkite
• Terminio įtempio įtrūkimai
• Rašymas
• Šaltas pjovimas
• Deginimas
Kaip veikia lazerinis pjovimas?
Lazerinis pjovimasyra pramoninis pritaikymas, gaunamas naudojant lazerinį įrenginį, kuris skleidžia generuojamą elektromagnetinę spinduliuotę stimuliuojamos emisijos būdu. Gauta „šviesa“ skleidžiama per mažos divergencijos spindulį. Tai reiškia kryptingo didelės galios lazerio išėjimo naudojimą medžiagai pjauti. Rezultatas – greitesnis medžiagos lydymas ir lydymasis. Pramonės sektoriuje ši technologija plačiai naudojama medžiagoms, tokioms kaip sunkiųjų metalų lakštai ir strypai bei įvairaus dydžio ir stiprumo pramoniniai komponentai, deginti ir garinti. Šios technologijos privalumas yra tas, kad atlikus norimą pakeitimą, šiukšlės nupučiamos dujų srove, suteikiant medžiagai kokybišką paviršiaus apdailą.
Yra daug skirtingų lazerinių pritaikymų, skirtų konkrečiam pramoniniam naudojimui.
CO2 lazeriai veikia mechanizmu, kurį diktuoja nuolatinės srovės dujų mišinys arba radijo dažnių energija. Nuolatinės srovės konstrukcijoje elektrodai naudojami ertmėje, o radijo dažnių rezonatoriai turi išorinius elektrodus. Pramoninėse lazerinio pjovimo mašinose naudojamos skirtingos konfigūracijos. Jos parenkamos atsižvelgiant į tai, kaip lazerio spindulys turi būti apdorojamas su medžiaga. „Judančių medžiagų lazeriai“ susideda iš stacionarios pjovimo galvutės, o medžiagai perkelti po ja daugiausia reikia rankinio įsikišimo. „Hibridinių lazerių“ atveju yra stalas, kuris juda XY ašimi ir nustato spindulio perdavimo kelią. „Skraidančios optikos lazeriai“ turi stacionarius stalus ir lazerio spindulį, kuris veikia horizontaliai. Ši technologija dabar leidžia pjauti bet kokio paviršiaus medžiagą su mažiausiomis darbo jėgos ir laiko investicijomis.